nedelja, 08. septembar 2024.

Španija je prvak Evrope!

Prvo poluvreme bilo je bez golova, bez previše rizika, i sa svega jednim udarcem u okvir gola. Međutim, drugo poluvreme donelo je potpuno drugačiju, otvoreniju igru. Već u 47. minutu Nico Williams postigao je sjajan gol za 1:0, na asistenciju mladog Yamala. Sve ovo je bila potvrda dominacije na terenu i lopte u nogama, koju su konstantno imali Španci. Ipak, izmena koja je zlata vredna za Englesku bila je Cole Palmer, koji je tri minuta od ulaska u igru postigao gol sa distance, i tako u 73. minutu poravnao rezultat na 1:1.

Nije to bio jedini igrač sa klupe koji je postigao gol, jer je Mikel Oyarzabal fantastičnim utrčavanjem, na asistenciju Cucurelle, u 86. minutu postavio konačan rezultat na 2:1. Odlično drugo poluvreme, odličan fudbal, a Španci zasluženo osvajaju titulu prvaka Evrope.