nedelja, 22. septembar 2024.

Prvenac Ivaške u Vinston Salemu

Beloruski teniser Ilja Ivaška pobednik je ATP turnira u Vinston Salemu. Ivaška je u velikom finalu savladao Šveđanina Mikela Imera rezultatom 2:0, po setovima 6:0 6:2 i tako došao do prve titule u karijeri.

Neočekivano laka pobeda za Ivašku posebno ako se uzme u obzir igra koju je Imer prikazao na putu do finala. Čini se da je pritisak koji donosi prvo finale u ATP turnira „pojeo“ Imera koji je bio previše nervozan. Ivaški je bilo potrebno svega 21 minut za osvajanje prvog seta maksimalnim rezultatom.

U drugom setu dominacija se nastavila. Seriju od šest uzastopnih gemova Ivaška je produžio za još dva, jer je na startu drugog seta odmah došao do brejka. Vidno indisponirani Imer je do kraja meča uspeo da osvoji samo dva gema i tako bar malo ublaži poraz.