utorak, 02. jul 2024.

Nemačka sigurna u osmini finala

Fantastična utakmica viđena je sinoć u Dortmundu. Nemačka je slavila sa 2:0 protiv Danske i tako se plasirala u četvrtinu finala.

Utakmica je počela poništenim golom Nemaca, već u 4. minutu. Gol je postigao Schlotterbeck, ali je poništen zbog faula. Nemačka je tokom prvog poluvremena nastavila inicijativu, ali bez rezultatske promene.

U drugom poluvremenu, najpre je poništen gol Andersena zbog ofsajda, a ova situacija je vrlo sporna, jer je u pitanju milimetarski ofsajd. Nemce je poništen gol podigao, te su sa bele tačke postigli gol za 1:0, a strelac je bio Havertz, koji je u nekoliko navrata bio neprecizan, te je rezultat mogao da bude i veći. Konačnih 2:0 postavio je Musiala u 68. minutu utakmice, a Nemci su tako nadigrali Dance i uspeli da se plasiraju dalje.

Slika: Printscreen (YouTube)