petak, 20. septembar 2024.

Krajinović bez finala u Sofiji

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Sofiji. Na njegovom putu se isprečio mladi Italijan Janik Siner koji je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:3 7:5.

Loš start za Krajinovića. Dok se on uigravao Siner je već napravio brejk i poveo sa 3;1. Ipak, kako je vreme odmicalo Krajinović je igrao sve bolje, što je donelo izjednačenje. Ipak, dobar talas Krajinovića je kratko trajao, jer je Siner brzo došao do brejka, a samim tim i seta.

U drugom setu stiže odgovor Krajinovića. Srpski teniser je prvi stigao do brejka i diktirao tempo. Sve je bilo idealno do trenutka kada je servirao za izjednačenje. Po ko zna koji put ruka mu se stegla, što je Siner iskoristio za povratak u set. Na sve to Krajinović je imao problema i sa povredom. U takvim okolnostima Siner je bio bolji igrač i brejkom je uspeo da zatvori meč i izbegne taj brejk.

U nedeljnom finalu Siner će igrati protiv Francuza Gaela Monfisa.