nedelja, 06. oktobar 2024.

Iz „2-1“ do polufinala Evropskog prvenstva

Turska je povela protiv Holandije u 35. minutu, golom defanzivca Fenerbahčea, Samet Akaydina, a još jednom su Turci pokazali da su jako opasni nakon prekida.

Holanđani su čekali čak do 70. minuta i tek tada su uspeli da izjednače, a pogodak za 1:1 postiago je Stefan de Vrij, takođe defanzivac. Posle toga, svega šest minuta kasnije, Gakpo je uspeo da pošalje loptu u mrežu za 2:1, ali se kasnijom analizom utvrdilo da je ipak reč o autogolu, koji je postigao Mert Muldur.

Pokazali su Holanđani još jednom da umeju da se vrate iz rezultatskog deficita, ali su isto tako demonstrirali na delu da imaju problema u odbrani, te nam ostaje da vidimo hoće li zadnju liniju uspešnije da zatvore protiv Engleza.

Slika: Printscreen (YouTube)