nedelja, 08. septembar 2024.

ABA: Partizan trijumfovao u večitom derbiju

U okviru 21. kola ABA lige pred 17.000 gledalaca trijumfovala je domaća ekipa Partizana 92-81 Crvena zvezda.

Zvezda je bolje otvorila meč i vodila u drugoj četvrtini i sa 20 poena razlike, da bi poluvremena završila sa 14 poena prednosti. Treća četvrtina je bila furiozna za Crno-beli koji su lomili rezultat i na kraju u 4. četvrtini uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i drže ga do samog kraja.

Kod Partizana izuzetno je igrao centar Mathias Lessort sa 27 poena i 8 skokova, ali i mrljom na kraju meča kada je želeo da se obračuna sa srpskim centrom Filipom Petruševim sa kojim je imao čarki u toku same utakmice. Francuski igrač je pesnicom nasrnuo na Petruševa zbog čega će disciplinska komisija imati pune ruke posla.

Pored Lessorta, dvocifreni su bili i Leday (17) i Exum (15), dok je kapiten Punter imao 9.

Kod Crveno-belih najbolji pojedinac bio je Facundo Campazzo koji je zabeležio 21 poen i 5 asistencija, ali je zbog 5 ličnih greški morao ranije na klupu. Glavni pokretač ekipe Nemanja Nedović odigrao je 11 minuta bez učinka uz 3 promašene trojke, i evidetno je da ga povreda zadobijena u Atini i dalje muči.

Partizan je sa današnjim trijumfom 1. na tabeli ABA lige, a Zvezda 2.

Naredni mečevi večitih biće u Evroligi, kada Partizan gostuje Efesu, dok Zvezda ide u Barselonu.