subota, 03. avgust 2024.

Očekuje nas finale između Španije i Engleske

Utakmica između Holandije i Engleske započela je odlično, tempo igre koji je viđen bio je vrlo visok, stvarale su se šanse, a u prvom poluvremenu videli smo i dva gola. Pored toga, u dva navrata videli smo i pogođen okvir gola, kao i jednu „skinutu“ loptu sa gol linije, tako da je sigurno utakmica mogla da ode u nekoliko različitih pravaca, ali je poluvreme završeno bez prednosti, već rezultatom 1:1.

Strelci u prvom poluvremenu bili su Xavi Simons za Holandiju i Harry Kane za Englesku.

Daleko mirniji, dosadniji drugi deo meča, gde su Englezi nastavili da igraju kao i tokom čitavog prvenstva, da bi prevagu doneo Ollie Watkins sjajnim golom u 91. minutu utakmice. Pokušali su Holanđani da zatvore Englesku, što su i uspevali tokom većeg dela utakmice, ali je Watkins uspeo da ih nadmudri i pošalje loptu u mrežu.

Slika: Printscreen (YouTube)