subota, 28. septembar 2024.

EURO 2024 – Rezime trećeg kola grupe B

Završeno je i treće kolo u grupi B, a rasplet je, kao i u grupi A, bio poznat tek u samom finišu.

Završeno 3. kolo – grupa B

Španci su minimalim rezultatom pobedili selekciju Albanije i tako uspeli da osiguraju prvu poziciju sa čak 9 osvojenih bodova, te su prva selekcija kojoj je to pošlo za rukom na ovogodišnjem prvenstvu Evrope. Iako su na teren izašli sa drugim timom, bili su nenadmašivi za Albaniju.

Hrvatska i Italija odigrali su meč koji će Italijani dugo da pamte. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a iako je Modrić u 54. minutu promašio penal, minut kasnije je dao gol koji je Hrvate doveo do prednosti. Održavali su tu prednost do samog kraja, a onda je napadač Lacija, Mattia Zaccagni, uspeo da postigne pogodak za 1:1 i tako osigura Italijanima drugo mesto, dok Hrvati sada čekaju da vide rasplet ostalih trećeplasiranih selekcija.